Termíny kroužků
plastikový modelář M

Duben 2019
05.04.2019
10.04.2019
17.04.2019
24.04.2019

Květen 2019
03.05.2019
15.05.2019
17.05.2019
22.05.2019
31.05.2019

Přátelé

Facebook logo square

 

banner jitrenka

 

Kdo je připojen

Právě přítomno: 353 hostů a žádný člen

Náši partneři

logo JK

 

logo bosch

logo zpmv bily

logo ceps bily

 

Snížení energetické
náročnosti 
objektu
Jenišov


jenisov

krouky prodovdn oddlen m

V novém školním roce vypíše Přírodovědné oddělení celkem patnáct tématických okruhů zájmových útvarů, které budou dále rozdělené do dílčích skupin. Těšit se můžete i na oblíbené rybářství, botaniku nebo zookroužek a akva-teru. 

Kompletní přehled je v přiloženém letáčku.

DDM technika krouzky5 m

Technické oddělení připravuje několik novinek pro školní rok 2019/2020 a už nyní vypsalo převážnou část kroužků. Mezi stálice oddělené patří a zůstávají zájmové útvary jako autodráha, radiotechnika, počítačové hry či modeláři. Pokračovat bude i počítačová grafika a fotografování. 
Velké inovace se dočkal kroužek programování, který bude rozdělen do několika samostatných útvarů. V nabídce bude programování pro začátečníky i pokročilé, dále nabídneme programování pro nejmenší pomocí robotů Bee-Bot nebo naopak náročnější herní programování robotů LEGO Mindstorms nebo Ozobotů. Obnovena bude výuka tvorby www stránek, která nabídne responzivní řešení.
Mezi novinky oddělení budou patřit kroužky oblíbeného japonského umění Origami (skládačky z papíru). Dále pak je nově vypsán kroužek sportovní novinařiny, který nabídne výuku novinářské práce od A do Z včetně práce s fotoaparátem a videokamerou. Zájemci se nebudou učit jen pasivně v učebně, ale aktivně budou navštěvovat zápasy spřátelených klubů ČEZ Motor České Budějovice (hokej), SK Dynamo České Budějovice (fotbal), VK Jihostroj České Budějovice (volejbal) a FBC Štíři České Budějovice (florbal). 
Přihlašování na kroužky bude brzo spuštěno. V případě dotazů pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

lektori ddmTechnické oddělení rozšiřuje pro školní rok 2019/2020 své řady o několik lektorů. Aktuálně jsou volná místa u zájmových útvarů Programování pro začátečníky, Fotografování, Výpočetní technika pro začátečníky, Počítačová grafika a Programování robotů. Pokud máte kladný vztah k těmto tématům a chcete pracovat s dětmi, napište si pro více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..-)

fb logo Ke konci školního roku 2018/2019 připravujeme několik novinek pro širokou veřejnost. Jednou z nich je nový profil DDM České Budějovice na Facebooku. Aktivity v DDM budeme stále více propojovat se sociálními sítěmi. Sledujte nás proto na facebook.com/ddmcb.

2019 07 slovinske alpy mDDM České Budějovice vás zve na putování po slovinských Alpách. Pokud máte v srpnu o letních prázdninách zájem poznat krásnou hrorskou část Slovinska, šlapat po horách a zkusit si sjet na raftu, tak podrobnější informace a předběžnou přihlášku naleznete v přiloženém letáku

2019 02 PT Technika baví 28Letos o jarních prázdninách DDM v Č. Budějovicích pořádal příměstský tábor pro děti, které neodjížděly na hory, k babičkám a pod. Děti se zájmem o techniku se mohly zúčastnit jarního příměstského tábora na téma "Technika nás baví". Každý den byla na programu jiná aktivita. Stavění modelů aut a závody na velké autodráze, radiotechnika a zapojování i pájení jednoduchých obvodů, fotografování a počítačová grafika a také stavění plastikových modelů. Tábor byl pořádán ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou a částečně hrazen z příspěvku Jihočeského kraje, a tak rodiče přispívali pouze na oběd. V pondělí byla zařazena radiotechnika. Byly připraveny dva typy výrobků - blikač s LED pro začátečníky a "běžící světlo" pro pokročilé. Všichni účastníci to zvládli do oběda. Hotové a funkční výtvory si odnesli domů. Po loňském zájmu jsme i letos zařadili kromě stavby elektronických výrobků i základy a první pokusy z oblasti radioamatérského vysílání. Další dva dny patřily stavbě, barvení  a dokončení plastikového modelu letadla. Čtvrtek patřil stavbě karoserie na podvozek závodního auta a poté závodům na 25 metrové autodráze. A nakonec v pátek se děti věnovaly focení portrétů, úpravě fotografie v Adobe Photoshopu a montáži do výsledného obrázku. Některé momenty z tábora si můžete prohlédnout v galerii.

2018 12 plasticPeople mV sobotu 1.12. 2018 proběhla výstava a otevřená soutěž plastikových modelářů "Jihočeský kapr 2018". Na soutěži bylo přihlášeno letos již přes 400 modelů vojenské techniky, letadel, lodí, dioramat a mnohých dalších. Všechny tyto modely byly vystaveny i pro širokou veřejnost. Výstavu navšívilo odhadem okolo tisíce návštěvníků. Na několik fotografií z akce se můžete podívat v galerii a zde jsou výsledky soutěže. Velké poděkování patří sponzorům za hodnotné ceny a také Školní jídelně U Tří lvů, která nám umožnila využít své prostory. Další reakce a fotografie zde: https://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=941&t=116396&start=30. Letos byl pravděpodobně poslední rok v prostorách školní jídelny. Vzhledem ke stále většímu rozsahu potřebujeme už větší prostory, které na příští rok přislíbilo Jihočeské muzeum. 

2018 10 plastik prespani 01 mVenku je sychravé podzimní počasí. Prší. Ale nám to nevadilo. Sešli jsem se s dětmi z modelářského kroužku na tradiční modelářskou noc. Začali jsme v sobotu po obědě a do pozdní noci stavěli modely.  Měli jsme dokonce o hodinu delší noc. Měnil se čas. A tak, když jsme šli spát v půl čtvrté, tak vlastně kolik bylo? 😀 Další takové setkání plánujeme hned na začátku příštího roku. P.S. A jasně, že byla pizza.. 

2018 10 sázení lípyRok 2018 je ve znamení celonárodních oslav 100 let od vzniku Československa. Při této příležitosrti se po celé naší republice sází pamětní stromy a především lípy. I my jsme se přidali a dne  24.10.2018  v areálu základny Lannova loděnice slavnostně jednu lípu republiky vysadili. Velké díky patří především hrstce odvážlivců, která se nezalekla nepříznivého počasí a dorazila. Nebylo to lehké, ale zvládli jsme to... a nejdůležitější je, že jsme si to užili!

zahradni slavnost finalPřijďte si s námi užít první červnovou neděli! V areálu DDM proběhnou přehlídky kroužků, bude se tančit i zpívat. Dozvíte se také novinky z vily, chybět nebude občerstvení. Začátek je ve 14 hodin a vstup je zdarma. Plakát osmé Zahradní slavnosti je v plné velikosti k nahlédnutí na tomto odkazu.

radioZájmové útvary Domu dětí a mládeže v Českých Budějovicích slouží nejen k smysluplnému trávení volného času, ale také mohou být branou k budoucímu povolání.

V kroužcích technického oddělení se děti učí mnoha dovednostem, které mohou být velice užitečné. Například s elektronikou se potkáváme všude okolo nás. V počítačích, mobilních telefonech, v pračkách, v automobilech, elekronika je v regulaci topení v domě atd.

Číst dál: Budoucí povolání? Rodiče čtěte!

phoca thumb l 2017 11 JKapr 35V sobotu 1.12. 2018 proběhne výstava a otevřená soutěž plastikových modelářů "Jihočeský kapr 2018". Zveme soutěžící i širokou veřejnost do prostor školní jídelny U Tří lvů. Myslím, že nebudete zklamáni! Na soutěži bývá přihlášeno téměř 400 modelů vojenské techniky, letedel, lodí, dioramat a mnohých dalších. Všechny tyto modely jsou vystaveny. Na několik fotografií z loňského ročníku se můžete podívat v galerii. Sledujte stránky www.ddmcb.cz. -> Přihlašování modelů na soutěž Jihočeský kapr 2018 zde <- 

Plakát k soutěži Jihočeský Kapr 2018.pdf


Copyright © 2018. DDM CB All Rights Reserved.

Joomla! konzole ladění chyb

Sezení

Informace o profilu

Využití paměti

Dotazy do databáze